Viktväktar recept på kassler


 • Kassler airfryer
 • Kassler i ugn senap

   Instruktioner. Sätt ugnen på °. Koka ris enligt anvisning på förpackningen. Strimla kassler och lägg i en ugnssäker form. Skala och finriv lök och vitlök. Hetta upp flytande margarin i en kastrull och fräs lök och vitlök. Rör i fraiche, mjölk, chilisås, tomatpuré, oregano och basilika. Låt koka upp.

  Viktväktarna recept

  Instruktioner. Sätt ugnen på º. Skiva kasslern och lägg i en ugnsfast form. Strimla paprika och purjolök och lägg över kasslern. Pudra över potatismjöl. Vispa ihop fraiche, matlagningsgrädde, chilisås, curry, sambal oelek och pressad vitlök. Häll såsen över kasslern och ställ in i ugnen i ca 20 min eller tills den är klar.


  Kassler i ugn

  ViktVäktarnas recept Recept för frukost, lunch, middag, mellanmål och snacks. Förutom smarta funktioner som dagsöversikt, streckkodsläsare och Community hittar du över nyttiga recept som passar hela familjen. Du kan även skapa dina egna recept, markera favoriter och planera din veckomeny. Tips på goda recept från våra medlemmar.

  Rökt kassler recept

  Dra såsen från värmen och rör ner riven ost och äggula. Skiva kasslern i tunna skivor. Lägg pasta, broccoli och kasslerskivor i en ugnssäker form. Häll över ostsåsen. Gratinera högst upp i ugnen ° ca minuter. Njut av en god och smakrik måltid som tar dig 30 att tillaga.

  Kassler recept nyttigt

  I samarbete med ViktVäktarna. Med ViktVäktarna kan du fortsätta njuta av livet och äta maten du älskar. Vårt program baseras på närings- och beteendeforskning som hjälper dig att skapa nya vanor kring mat för att kunna göra hälsosamma val och gå ner i vikt. Smarta verktyg, vardagsstrategier och en community full av inspirerande.

  Kassler recept bästa

  Lägg kasslern ovanpå och häll på ajvar såsen. Strö över riven osten på kassler och pudra över med lite torkad oregano (kan uteslutas om man så vill). Gratinera mitt i ugnen i grader i cirka 15 minuter. Osten ska ha smält och fått fin färg. ViktVäktarna. WW Points: 8 points per portion.

 • viktväktar recept på kassler


  1. Kassler med ananas

  Skär kassler i tärningar. Skala och hacka lök. Ansa, skölj och skiva svampen. Fräs i lite matfett. Tillsätt lök och kassler och låt fräsa ihop några minuter under omrörning. Varva spagetti, kasslerfräs och keso i en form. Salta och peppra mellan varven. Blanda fraiche och mjölk och häll över. Strö över den rivna osten.

  Kassler airfryer

 • Skala och hacka lök och vitlök, dela tomaterna och strimla kasslern. Hetta upp oljan i ett stekjärn och fräs lök, vitlök, kassler, broccoli och tomat i några minuter. Tillsätt grädde och mjölk och lägg sist i den kokta potatisen. Krydda med salt, svartpeppar och persillade. Häll över i ugnsfast form och strö på ost.