Ytterby konståkningsklubb


Konståkning vm

Ytterby Kungälvs Konståkare Årsmöte onsdag 18 okt kl Plats: YKK:s klubbrum Oasen Föredragningslista publiceras här Motioner som skall behandlas på mötet skall vara styrelsen tillhanda senast 27 september. Motioner skickas till info@


Landslag konståkning

Integritetspolicy Ytterby Kungälvs Konståkare. Parter och ansvar för behandlingen av dina personuppgifter Ytterby Kungälvs Konståkare med organisationsnummer och adress Rosendalsgatan 1 Kungälv (nedan kallad föreningen) är personuppgiftsansvarig för behandlingen av personuppgifter som sker inom ramen för föreningens verksamhet.


Sm konståkning

Föreningar i distriktet. Föreningen Göteborgs Konståkningsakademin. Föreningen Skate kungsbacka. Föreningen Ytterby Kungälvs Konståkare. Göteborgs Isdansklubb. Göteborgs Konståkningsklubb Singel. Göteborgs Konståkningsklubb Synkro. Göteborgs Team och Konståkningsklubb. Isdala Konståkningsklubb.


Konståkning kristianstad

SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem. Jag Godkänner.

  Dm konståkning

14 talking about this · 43 were here. Klubb för synkroniserad konståkning med runt aktiva medlemmar. Ytterby Kungälvs Konståkare | Kungälv.

Stjärntävling konståkning

Skridskoskolan tränar i Oasen på lördagar. Skridskoskolans säsong är vecka Uppehåll under jullov och när YKK arrangerar Kungälvspokalen. Skridskoskolan är för barn mellan år, här får du lära dig grunderna i skridskoåkning. Istider säsongen 23/24 Lördagar kl. tränar grupperna Tuppen, Bubblan & Skäret.
 • ytterby konståkningsklubb


 • Synkroniserad konståkning

   Ytterby Kungälvs Konståkare Synkroniserad konståkning Läger Nyheter Kontakt Anmälan Kommande aktiviteter Inga aktiviteter inbokade Nyheter från föreningen Årsmöte onsdag 18 okt kl YKK, 13/09 Mobilfria träningar! YKK, 04/09 Godkänd Föreningslicens och Tävlingslicens YKK, 03/09

  Sm i konståkning 2023

 • Ytterby. Coordinates: 59°25′″N 18°21′″E. Ytterby quarry. Plaque of the ASM International society at the entrance of Ytterby mine. Terbiumvägen (Terbium Road) and Gruvvägen (Mine Road) close to the Ytterby mine (°N °E) Ytterby (Swedish pronunciation: [ˈʏ̂tːɛrˌbyː]) is a village on the Swedish.


 • Sm i konståkning 2023